WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hayata geçirdiği “Gelir Temini” projesiyle ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik koşullarını iyileştirmelerine destek sağlıyor.

WEFA’nın önemli çalışmalarından biri olan “Gelir Temini” projesi maddi durumu iyi olmayan ailelere umut oluyor. Eğitim ve sağlık alanındaki projelerle 2006 yılından beri daima mazlum ve mağdura el uzattıklarını belirten Genel Başkan Musab Aydın, “’Gelir Temini’ projemizle başta yetim anneleri olmak üzere muhtaç ailelerin ekonomik koşullarını iyileştirmeyi hedefliyoruz. İhtiyaç sahiplerinin yaşadıkları bölgedeki yaşam şartlarını göz önüne alarak onlara dikiş makinesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan ile rikşa bisiklet (taksi) hediye ediyoruz. Böylelikle muhtaç insanları iş sahibi yapıyor, kendi gelirlerini temin etmelerine yardımcı oluyoruz. Proje çerçevesinde rikşa bisiklet (taksi) 355 Avro, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık 515 Avro, dikiş makinesi 155 Avro olarak belirlenmiştir. Hayırseverlerimiz proje kapsamında belirlenen miktardan daha az bağış yaptıkları takdirde bu bağışlar bir havuzda toplanmaktadır. Biriken bağışlarla da muhtaç ailelere ihtiyaca göre dikiş makinesi, rikşa bisiklet (taksi), büyükbaş veya küçükbaş hayvan hediye edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Gelir Temini” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.