Almanya’nın Alsdorf kentinde yaşayan WEFA gönüllüsü bayanlar Filipinler’de gerçekleşen Haiyan tayfununda mağdur olanlar yararına 18.11.2013 tarihinde bir Hayır Kahvaltısı organize ettiler.

Filipinler’de milyonlarca insanın hayatını olumsuz etkileyen ve şimdiye kadar görülmüş en kuvvetli tayfunlardan biri olan doğa felaketine duyarsız kalmak istemediklerini belirten WEFA Gönüllülerinden Nihal Sözen duygularını şöyle dile getirdi; “Bir haftadan kısa bir sürede bu organizeyi gerçekleştirdik. Bu kısa sürede Alsdorf şehrinde böyle bir proje ilk kez organize edilmesine rağmen katılım beklenenden fazla oldu. Aynı zamanda WEFA’nın yetim ve su kuyuları projelerine de ilgi yoğundu. Bundan sonraki aylarda buradaki  hayırseverler bu Hayır Kahvaltılarının devam ettirilmesini istediklerini söylediler.”

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Filipinler’de acil yardım çalışmalarını devam ettirmektedir. WEFA, Alamanya’nın bazı şehirlerinde her ayın belirli bir gününde “Hayır Kahvaltıları” düzenlemektedir. Siz de bölgenizde bu projeyi gerçekleştirmek istiyorsanız Gönüllü Birimimiz ile irtibata geçebilirsiniz.