Fidan Bağışı:

Türkiye’de 2021 yılının temmuz ayında çıkan orman yangınlarının ardından “81 İlde 81 Hatıra Ormanı” projesini başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Adana’da hatıra ormanına ilk fidanları dikti.

WEFA ve OGEM-VAK (Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı) iş birliğiyle ortak gerçekleştirilen proje kapsamında Türkiye’de yangından etkilenen bölgeler başta olmak üzere 81 ilde hatıra ormanı oluşturulacak. Her bir hatıra ormanında 10 bin ağaç yer alacak.

Bu bağlamda ilk olarak Adana’da 6 hektarlık alana 10 bin fidan dikildi. Defne, Erguvan, Mavi Servi, Kara Servi ve Fırça Çalısı ağaçlarının dikildiği hatıra ormanında toplamda 10 bin ağaç yer alıyor.

Bir Fidan Bedeli 3 Euro

Bir fidan bedeli 3 Euro’dur. Her bir hatıra ormanında toplamda 10 bin ağaç yer alacak. 10 bin adet fidan bağışında bulunan hayırseverler diledikleri ismi hatıra ormanına verebilecekler. Bir sonraki hatıra ormanı Muğla’da kurulacak.

Fidan Bağışı –  Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilecek projeye destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “43482” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan bağlantı üzerinden de güvenilir ve hızlı bir şekilde bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Fidan Bağışı

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ