Ramazanın bereketini dünyanın dört bir yanına götürmeye devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Fas ramazan yardımları ile muhtaçlara ulaştı.

Ramazan ayında mazlum ve mağdura umut olan WEFA, ramazan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ramazan yardımları kapsamında dünyanın farklı yerlerindeki muhtaçları ziyaret edip, yardım dağıtan WEFA ekipleri, Fas’taki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı.

WEFA ekibine eşlik eden WEFA Belçika Başkanı Hayri Apaydın bölgedeki yardım çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri aktardı: “Buradaki Müslüman kardeşlerimiz bizleri büyük bir sevinçle, coşkuyla karşıladılar. Bu ramazanda da onları unutmadığımız için bizlere her fırsatta teşekkür ettiler. Hayırseverlerin bizlere emanet ettiği kumanya, zekât ve iftar bağışlarını Fas’taki kardeşlerimize ulaştırdık. Çarşamba gününden beri bölgedeki yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fas’taki ramazan yardımlarımız yarına kadar devam edecek.”

Kuzeyden İspanya, doğudan Cezayir, güneyden de Moritanya ve Batı Sahra ile komşu olan Fas 36 Milyon nüfusa sahiptir.  Nüfusun tamamına yakını Müslümandır.

Bu sene ramazan kampanyasını 34 ülke ve bölgede gerçekleştiren WEFA, bilhassa afet bölgeleri, kriz bölgeleri, mülteci sayısının yoğun olduğu bölgeler ile açlık ve kuraklığın fazla olduğu yerlere ramazan yardımları ulaştırmaktadır.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir. Öte yandan ilgililer, online-chat üzerinden canlı olarak WEFA ile irtibata geçebilir ve rahatça sorularını yöneltebilirler.