Evsizlere yemek yardımı yapan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Sevap Tası” projesi çerçevesinde yardım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

WEFA, Türkiye’deki evsizler başta olmak üzere yoksul ailelere yemek yardımında bulunuyor. “Sevap Tası” projesi hakkında ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“2020 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Sevap Tası’ projesi kapsamında İstanbul’daki ihtiyaç sahiplerine her gün düzenli yemek yardımı yapıyoruz. Parklar, köprü altları, tenha köşeler vb. alanlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan kimselere ve yoksul ailelere sıcak yemek dağıtıyoruz. Proje kapsamında 2021 yılında 8.600 kişiye sıcak yemek yardımında bulunduk. Bu sene de dağıtımlarımız devam ediyor.”

Evsizlere Yemek Yardımı

Evsiz Biri İçin Yemek Bağışı Yalnızca 3,5 Euro

Sevap Tası projesi Gönülbağı Vakfı ile ortak yürütülmektedir. Hayırseverler de yapacakları bağışlarla projeye katkı sunabilirler. Bir kişilik yemek bağışı yalnızca 3,5 Euro’dur.

Evsizlere Yemek Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Sevap Tası” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “25200” yazılması gerekmektedir.

Evsizlere Yemek Yardımı

Evsizlere Yemek Yardımı