Evsizler için “Sevap Tası” projesini hayata geçiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’daki evsizler için her gün sıcak yemek yardımı yapacak.

2006 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiği yardım çalışmalarıyla daima ihtiyaç sahiplerinin yanında olan WEFA, uygulamaya geçirdiği “Sevap tası” projesi çerçevesinde İstanbul’daki evsizler için sıcak yemek ikramında bulunuyor. Yardım çalışması hakkında ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Maalesef geçmişte olduğu gibi günümüzde de parklar, köprü altları, tenha köşeler vb. alanlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan çok sayıda insan var. Gönülbağı Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz proje çerçevesinde İstanbul’da evsizlere her akşam sıcak yemek yardımında bulunduk. 17 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında projemizi başlatmış, iki hafta boyunca Kılıç Ali Paşa Camii önünde her akşam ihtiyaç sahiplerine yemek ikram etmiştik. Yardım çalışmamızdan günlük 100 kişi istifade etti. Büyük bir ihtiyacı karşıladığını düşündüğümüz ‘Sevap Tası’ projemize ilerleyen günlerde de devam edeceğiz. Gönülbağı Vakfı bu yardım çalışmasını her akşam düzenli olarak gerçekleştiriyor. WEFA olarak bizler de bu projeye katkı sunacağız. Her zaman olduğu gibi bu anlamlı yardım çalışmamıza da hayırseverlerimizin destek vereceğine inanıyorum.”

WEFA ile böylesine anlamlı bir projeyi yürütmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Gönülbağı Vakfı yetkilileri de bu vesileyle Avrupa’daki hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler.

WEFA, İstanbul’un Fatih ilçesinde yaşayan evsizlere yönelik geçtiğimiz Ramazan ayında yardım çalışması gerçekleştirmiş ve toplamda 600 kişiye iki gün boyunca iftar yemeği yardımında bulunmuştu.

Evsiz Biri İçin Yemek Bağışı Yalnızca 3 Euro

“Sevap Tası” projesi kapsamında İstanbul’daki evsizlere sıcak yemek yardımı yapılacak. Yardım çalışmaları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine dört çeşit yemekikram edilecek. Hayırseverler de yapacakları bağışlarla projeye katkı sunabilirler. Bir kişilik yemek bağışı yalnızca 3 Euro’dur.

Evsizler Senin Yardımını Bekliyorlar

“Sevap Tası” projesine destek vermek isteyen hayırseverler  +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarakTele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201007”yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarakbağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo