Mardin’in Kızıltepe İlçesi Akçapınar Köyü’nde öğretmenlik yapan Esra Boyraz öğrencileri ile birlikte WEFA Türkiye ofisine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Toplamda 50 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye malzemesi hediye edildi.

WEFA, Mardin’de Akçapınar İlkokulunda öğretmenlik yapan Esra Boyraz’ı ve öğrencilerini WEFA Türkiye ofisinde ağırladı. Ziyarette WEFA Genel Başkanı Musab Aydın da hazır bulundu. Görüşme sonrası ayrıntılı bilgi veren Aydın şu sözleri kaydetti:

“Mardin’in Kızıltepe İlçesi Akçapınar Köyü’nde öğretmenlik yapan Esra Boyraz’ın haziran ayında iyilik talebi üzerine Tuzla Belediyesi ve Tuzla Gönül Elleri Çarşısı’yla beraber okulun ihtiyaçlarını gidermiş ve öğrencilerin isteklerini yerine getirmiştik. Yardım çalışmamız kapsamında öğrencilere kırtasiye seti dağıttık. Okula bir zeka sınıfı kazandırdık. Bununla birlikte okulun bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Ayrıca okulun su ihtiyacının giderilmesi için su depoları temin ettik. Bugün de Esra öğretmen ve öğrencileri bizlere teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizle bağımızın devam etmesi bizleri çok memnun etti. Bu nazik ziyaretleri için Esra öğretmene ve öğrencilerine tekrar teşekkür ederiz.”

Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyen Aydın, 2022/2023 eğitim yardımı kapsamında öğrencilere toplamda 50 çanta ve kırtasiye malzemesi hediye ettiklerini belirtti.

Esra öğretmen WEFA’ya ve tüm hayırseverlere teşekkür etti.