Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta akşam saatlerinde medyada gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ekiplerini bölgeye sevketti. Bölgeye ulaşan WEFA ekibi Elazığ depremzedelerine acil ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı.

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA,  derhal afet bölgesine hareket etti. Yardım çalışmalarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti: “Cuma akşamı Elazığ’da gerçekleşen depremi büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Elazığ’da meydana gelen deprem hepimizi derinden yaraladı. Hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Bölgeye ekiplerimizi sevk ettik. AFAD, Türk Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ile koordineli bir şekilde çalışıyor, depremin yol açtığı yaraları birlikte sarmaya çalışıyoruz. AFAD ile birlikte ilk olarak depremzedeler için çadırlar kurduk. Depremzedelere battaniye ulaştırdık. Öte yandan sıcak yemek ve çorba dağıtımlarımız devam ediyor. WEFA ekibi olarak kriz bölgesinde depremzedelerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Elazığ depremzedelerine yardımda bulunanlara teşekkür eden Aydın, “Avrupalı hayırseverlerimizin depremzedelere yardım etme konusundaki duyarlılıkları bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Başlattığımız yardım kampanyasına ilgi büyük oldu. Kadirşinas insanımız takdire şayan bir tavır sergiledi. Buradan tüm bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

WEFA ekibi Elazığ’daki yardım çalışmalarının ardından depremden etkilenen Malatya’ya da yardım ulaştıracak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere yardım etmek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi WEFA’nın hesap numarasına havale de yapabilirler. (WEFA e.V. IBAN: DE10 3806 0186 6008 6880 18) Açıklama kısmına “ProjeNo2323” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan bağışçılar WEFA’nın sosyal medya hesaplarında belirttiği bağlantı (online.wefa.org/2323 ) üzerinden bağışlarını hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta akşam saatlerinde medyada gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ekiplerini bölgeye sevketti. Bölgeye ulaşan WEFA ekibi depremzedelere acil ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta akşam saatlerinde medyada gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ekiplerini bölgeye sevketti. Bölgeye ulaşan WEFA ekibi depremzedelere acil ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı.