Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftar programına WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu sponsor oldu. İftar yemeğine 2000 kişi katıldı.

WEFA, Doğu Türkistanlılar için  Zeytinburnu’nda organize edilen iftar yemeğinin sponsorluğunu üstlendi. 2000 kişinin katıldığı programa milletvekilleri ve STK başkanları da iştirak ettiler. Program sonrası açıklama yapan WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Birlik ve beraberlik ayı olan ramazan ayında Doğu Türkistanlı kardeşlerimizle bugün iftar sofrasında bir araya geldik. Ülkelerindeki etnik ve dinî baskı nedeniyle Doğu Türkistan’dan hicret edip İstanbul’a yerleşen kardeşlerimizle ramazan ayının manevi atmosferini birlikte soluduk. Değerli milletvekillerimiz ve STK başkanları da bu akşam bizleri yalnız bırakmadı. Bize bu imkânı sunan Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği’ne tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İftar programına AK Parti Milletvekili Abdullah Güler, AK Parti 23. Dönem Milletvekili 100. Yıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Erbay, AK Parti 23. Dönem Milletvekili Hüsnü Tuna’nın yanı sıra birçok STK başkanı katıldı.

wefamily.de