Bu Ramazan Bayramı’nda da çocukları unutmayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Diyarbakır’daki öksüz ve yetimlere bayramlık kıyafet hediye edecek.

Her bayram çocuklara bayramlık hediye eden WEFA, Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı Ahsen Derneği aracılığıyla Diyarbakır’daki çocuklara bayramlık kıyafet yardımında bulunacak.

Yardım çalışmasıyla ilgili bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Afrika, Asya, Balkanlar ve Orta Doğu’daki ramazan yardımlarımız kapsamında çocuklara da bayramlık kıyafet hediye ediyoruz. Bununla birlikte Türkiye’deki öksüz ve yetim çocuklarımızı da unutmadık. Sur Müftülüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık yardımında bulunacağız. Hayırseverlerimizin desteğiyle bu sene de çocuklarımızın mutlu bir bayram geçirmesine vesile olacağız.”

Destekleri için WEFA’ya teşekkürlerini ileten Ahsen Derneği’nden Kumru Doğan ise şu ifadeleri kullandı:

“Bize bu desteği sağlayan WEFA’ya ve tüm hayırseverlere teşekkür ederiz. Çocuklarımızı bayram öncesi mutlu edeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yetim çocuklara bayramlık yardımında bulunmak isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Bayramlık” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo