ŞİMDİ VEFA ZAMANI

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak bir milyondan fazla kişinin enfekte olmasına neden olan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Pandemi tüm dünyada etkisini göstermeye devam ederken bu salgın milyonlarca insanın hem yaşamını hem de geleceğini tehdit ediyor.

covid-19

MİLYONLARCA İNSAN KORONAVİRÜS SEBEBİYLE TEHLİKE ALTINDA

Ölüm oranları ülkeler arasında değişmekte olsa da Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre küresel ölüm oranı %4 olarak belirlendi. Ancak 80 yaşın üzerindekilerde bu oran 10 kat üzerine kadar çıkabiliyor. Bu nedenle de özellikle kronik hastalığı olan kişiler ve 60 yaşın üzerindeki kişilerin tehlike de olduğu belirtiliyor.

Covid-19 bir solunum sistemi rahatsızlığı olarak damlacık yoluyla insandan insana kolaylıkla geçiyor. Bu yüzden virüsün yayılma hızı ve ciddiyeti milyonlarca insanın yaşamını tehlikeye atıyor. Özellikle insandan insana öksürme ve hapşırma yoluyla veya temas yoluyla hızla bulaşan Covid-19, bu özelliği ile diğer pandemilerden ayrılıyor.

VİRÜSÜN YAYILMASINI ÖNLEMEK İÇİN “EVDE KAL!”

Covid-19 solunum yolu ile hızla bulaşan bir hastalık olduğundan dolayı enfeksiyonun yayılma zincirini kırmak için sosyal mesafeyi korumak ve evde kalmak büyük önem arz ediyor. Bu nedenle koronavirüs ile mücadele de salgının hızını yavaşlatmak ve enfekte kişilerin sayısını azaltmak amacıyla uzmanlar önemle evde kalınması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Sizler de salgının yayılmasının önüne geçmek ve sağlığınızı korumak için evde kalın, sağlıklı kalın…

covid-19
covid-19

ŞİMDİ VEFA ZAMANI

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, 2006 yılında Almanya’da kurulmuş olup dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli ulaştırmaya devam ediyor. Covid-19 Türkiye’de de hızla yayılmaya devam ederken Türkiye’de koronavirüs salgınından çeşitli şekilde etkilenen ihtiyaç sahiplerine ve zorda kalan kardeşlerimize de gerekli desteği ulaştırmak üzere “Şimdi Vefa Zamanı” diyoruz.

Şimdi Vefa Zamanı” sloganıyla başlattığımız yardım çalışmamız kapsamında WEFA olarak Covid-19 nedeniyle risk grubunda bulunan ve yakını olmayan kişilerin evden çıkmaması için onların market ve sağlık ihtiyaçlarını gideriyoruz.

Bununla birlikte salgın nedeniyle birçok kişi işten çıkarılıyor veya işveren tarafından ücretsiz izne gönderiliyor. WEFA olarak, bu zor günlerde evinin geçimini sağlamakta zorlanan Türkiye’deki kardeşlerimize de destek olacağız. Yardım çalışmalarımızı Türkiye’de valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ve Türk Kızılay ile birlikte gerçekleştireceğiz.

Türkiye’de de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle başlattığımız “Acil Yardım” kampanyasına desteklerini ulaştırmak isteyen hayırseverlerimiz  wefa.org adresi üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefon üzerinden Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Havale yoluyla bağışlarını gerçekleştirecek hayırseverlerimizin ise açıklama kısmına “ProjeNr. 2020191” yazmaları gerekmektedir.

Evde Kal… Biz Bize Yeteriz…

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.