Eskişehir Valiliği tarafından düzenlenen Türk Dünyası etkinlikleri çerçevesinde Türkiye’ye giden Arnavutluklu yetim çocuklar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ı Bakanlık’ta ziyaret etti.

Bakan İslam, WEFA İnsani Yardım Organasyonu tarafından sahip çıkılan çocuklara hoş geldiniz dedi ve çocuklarla teker teker ilgilenerek onlarla sohbet etti. Çocukların her birine MP 3 hediye olarak verildi. Genel Müdür Sayın Temin Dar ise çocuklarla birlikte aynı masada yemek yedikten sonra onlar için Akvaryum ziyareti ve Teleferik organizelerini yaptırdı. Ayrıca WEFA İnsanı Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Musab Aydın, günün anısına Bakan İslam´a plaket takdim etti.

Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı’nın davetiyle Türkiye’ye giden WEFA’nın Arnavutluk yetimleri Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de bulunan çeşitli tarihi ve turistik merkezleri  de ziyaret ettiler.

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu olarak Kurumumuz ve yetim çocuklarımız adına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Ayşenur İslam’a ve Bakanlıkta hizmet veren tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.