“Kış Güneşi Hediyeniz Olsun! sloganıyla 2020/21 Kış Yardımı çalışmalarını gerçekleştiren WEFA, Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle toplamda 500 çocuğa yardım ulaştırılacak.

Türkiye’deki kış yardımları çerçevesinde Trabzon’a giden WEFA ekibi, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara kışlık malzeme yardımında bulundu. Trabzon’daki kış yardımlarını Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiren WEFA, toplamda 500 çocuğa yardım ulaştıracak.

Dağıtımlara WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş, WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün’ün yanı sıra WEFA Gönüllüsü Alim İnci ile Pusula Derneği Temsilcisi Ahmet Yılmaz da katıldı.  Trabzon Türkiye Diyanet Vakfı Şube sorumlusu İlhan Kara da yardım çalışmasında hazır bulundu.

Kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Türkiye Genel Sekreteri Keleş şu sözleri kaydetti:

“Trabzon’daki kış yardımlarımıza dün başladık. Mülteci ailelerini ziyaret edip, onlara zekât yardımında bulunduk. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarıyla bir araya geldik. Çocuklara kışlık kıyafet yardımı yaptık. Bugün de yoğun bir program bizi bekliyor. Dağıtımlarımıza bugün de devam ediyoruz.”

Keleş, Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın’ı ve Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret ettiklerini ve WEFA’nın kış yardımları hakkında bilgi verdiklerini belirtti.

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirecek. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Çocuklara Kışlık Kıyafet Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo