WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Yozgat’ta Sevgi Evlerinde kalan çocuklara kış yardımı yapıldı.

2020/21 Kış Yardımı çerçevesinde çocuklara kışlık malzeme yardımı yapmaya devam eden WEFA, Yozgat’taki çocukları da unutmadı. WEFA, Yozgat’taki “Sevgi Evleri” çocuklarına kış yardımı ulaştırdı. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları kapsamında Yozgat’ta toplamda 400 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak. Dağıtımlara WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çangır ile WEFA Köln bölgesinden İbrahim Ayrancı ve WEFA Gönüllüsü Muhammed Fatih Çardak katıldı.

Dağıtımlar öncesi Yozgat Valisi Ziya Polat’ı, Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik’i ve Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’yi ziyaret ettiklerini ve kış yardımları hakkında bilgiler aktardıklarını söyleyen Çangır şu sözleri kaydetti:

“Bugün güzel şehrimiz Yozgat’tayız. İlk durağımız Sevgi Evleri oldu. Sevgi Evlerinde kalan çocuklara hayırseverlerimizin hediyelerini ulaştırdık; çocuklara mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye ettik. Daha sonra ise ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek; çocuklara kışlık kıyafet yardımı yaptık. Öte yandan ailelere zekât dağıtımı gerçekleştirdik.”

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyor. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılıyor. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo