WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’da “3. WEFA Çocuk Şenliği” etkinliği organize etti.

WEFA’nın İstanbul’da düzenlediği “3. WEFA Çocuk Şenliği” etkinliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Etkinlik sonrası ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Tuzla Belediyesi ile birlikte düzenlediğimiz etkinliğimizde çocuklarımızı ve ailelerini ağırladık. İlk olarak çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yemek programı düzenledik. Ardından sahne programımız başladı. Aralarında Orta Asyalı çocukların da bulunduğu toplamda 130 yavrumuzla bir araya geldik. Hep birlikte eğlenceli vakit geçirdik. Çocuklarımızın neşe dolu hâlleri bizleri sevindirdi. Program sonunda çocuklarımıza oyuncak vb. hediyeler takdim ettik. Bununla birlikte Türkiye’deki kış yardımlarımız kapsamında çocuklarımıza mont, bot, vb. kışlık kıyafet dağıttık.”

çocuk şenliği

çocuk şenliği

WEFA Çocuk Şenliği etkinliğinin ilkini Afrika’da gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydın,

“WEFA olarak çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler organize ediyoruz. Çocuk şenliği programımız da bunlardan bir tanesi. İlkini 2020 yılında Tanzanya’da gerçekleştirdik. İkincisini ise 2021 yılında Burkina Faso’da düzenledik. Geleneksel hâle gelen etkinliğimizi önümüzdeki yıllarda da gerçekleştireceğiz.”

 

çocuk şenliği

çocuk şenliği