Almanya’nın Köln şehrinde eğitim veren “CBS International Business School” tarafından geçtiğimiz hafta bir yardım etkinliği düzenlendi. Etkinlikten elde edilen gelir WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’na bağışlandı.

CBS Öğrenci Temsilcisi Marlon Hamm öncülüğünde gerçekleştirilen yardım etkinliğine öğrencilerin ilgisi büyük oldu. “Adım at, attığın kadar bağış yap!” sloganıyla düzenlenen etkinlik kapsamında 2.435 kilometre koşan öğrenciler birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Etkinlik sonunda elde edilen toplam 3.000 Euro tutarındaki bağış WEFA yetkililerine teslim edildi. Bağış WEFA’nın eğitim alanında gerçekleştirdiği yardım projelerinde kullanılacak.

WEFA Bağışçı Hizmetleri Birimi’nde Rıdvan Ever ve Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı da etkinlikte hazır bulundu. Genç WEFA Başkanı Boyacı etkinlik öncesi öğrencilere ve okul yöneticilerine WEFA’nın yardım çalışmaları hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi. Böylesi bir çalışmada yer almaktan ötürü mutluluk duyduklarını aktaran Boyacı şu ifadeleri kullandı:

“Üniversiteli genç arkadaşlarımızla güzel bir gün geçirmiş olduk. Düzenlenen etkinlik ile hem sporun hem de yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemine vurgu yapıldı. Bu yönüyle bu etkinliğin tüm genç arkadaşlara bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Genç WEFA adına tüm CBS ailesine tekrar teşekkür ederim.”