Burkina Faso’da hamiliğini üstlendiği yetimleri ziyaret eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimlere harçlıklarını elden teslim etti.

Yetimlere güzel bir gelecek sunmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştiren WEFA, senenin belli zamanlarında yetimleri yaşadıkları ülkelerde de ziyaret etmektedir. WEFA, bu kapsamda Burkina Faso’da destek verdiği yetimler ile mart ayında bir ara geldi.

WEFA ekibinde yer alan WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural Burkina Faso ziyaretine ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “WEFA olarak yetimlere büyük bir önem atfediyor, onların gıdadan barınmaya, eğitimden sağlığa tüm alanlarda ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Burkina Faso ziyaretimiz kapsamında da buradaki yetimlerimizle ve aileleriyle bir araya geldik. ‘Yetim Sponsorluğu” sistemiyle desteklediğimiz yetimlerimizin harçlıklarını kendilerine teslim ettik. Bunun haricinde 500 yetime yeni kıyafet hediye ettik. Öte yandan yetim annelerine de zekât yardımında bulunduk. Yardım çalışmalarımıza Burkina Fasolu Milletvekili Seg-Nogo Salamata Hanımefendi de katılarak bizleri çok mutlu etti.”

WEFA, “Yetim Sponsorluğu” sistemiyle 22 ülkede 4.000 yetime hamilik yapmakta; yetimlerin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine destek vermektedir.

Yetim Sponsorluğu

“Yetim Sponsorluğu” sistemi ile bir kişi, aile, kurum veya arkadaş grubu bir yetime sponsor olabiliyor; aylık 35 Avro bağışlayarak sponsoru olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına katkı sağlayabiliyor. “Yetim Sponsorluğu”nu başlatan kişilere yetiminin resminin ve bilgilerinin yer aldığı bir dosya gönderilirken, yetimin gelişimini takip edebilmesi için yılda bir kere olmak üzere “Yetim İlerleme Raporu” da sunulmaktadır.

Hayırseverler wefa.org sayfasında yer alan “Yetim Talep Formu”nu doldurarak “Yetim Sponsorluğu”na başvuru yapabilirler.

Burkina Faso’da hamiliğini üstlendiği yetimleri ziyaret eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimlere harçlıklarını elden teslim etti.