Burkina Faso’daki yetimleri ziyaret etmeye hazırlanan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 9 Mart tarihinde yola çıkıyor. Program kapsamında okul temel atma töreni, su kuyusu açılışı, sünnet töreni, gıda ve zekât yardımı ile yetimlerle futbol turnuvası da yapılacak.

Afrika ülkelerinde gerçekleştirdiği yardım çalışmalarına devam eden WEFA, 9 Mart Cumartesi günü Burkina Faso’ya hareket edecek. 17 Mart’a kadar Burkina Faso’da kalacak olan WEFA ekibi 7 gün boyunca Burkina Faso’nun farklı bölgelerinde yardım çalışmaları gerçekleştirecek. WEFA ekibinde WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural’ın yanı sıra Veysel Tiryaki, Hatice Şahin ve Emel Albay yer alacak.

Burkina Faso ziyaretiyle ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Belçika Başkanı Ural, “Burkina Faso benim için ayrı bir öneme sahip. 2014 yılında WEFA ekibiyle birlikte kurban gözlemcisi olarak gittiğim ilk ülke Burkina Faso’ydu. Şimdi yine güzel bir yolculuk için heyecanlı bir hazırlık içindeyiz. Sanki aile fertlerimden birini ziyarete gidiyor gibi mutluyum. Dolu dolu bir program bizi bekliyor. İlk olarak Sultan Ahmet Okulumuzda eğitim alan yetimlerimizle bir araya gelecek ve futbol turnuvası organize edeceğiz. Ardından Burkina Faso’da desteklediğimiz yetimlerimize harçlıklarını teslim edecek, çocuklarımıza hediyeler vereceğiz. Aynı zamanda yetimlerimizi evlerinde de ziyaret edecek ve yetim annelerine zekât yardımında bulunacağız. 75 çocuğumuzu sünnet ettirecek, ülkenin kuzey bölgesinde yaşayan mağdur insanlara gıda yardımında bulunacağız. Öte yandan su kuyusu açılışı gerçekleştirecek ve bölgedeki muhtaçlara adak, akika ve şükür kurbanı yardımında bulunacağız. Gelir Temini projesi kapsamında 50 aileye de küçükbaş ve büyükbaş hayvan hediye edeceğiz. Son olarak da Burkina Faso’da inşa edeceğimiz okul için temel atma töreni düzenleyeceğiz. Bağışçılarımız istedikleri bir meblağ ile Burkina Faso’daki yardım çalışmalarımıza destek verebilirler.” dedi.

Burkina Faso’da yapılacak yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına desteklenecek projenin adı ve “Burkina Faso 2019” yazılması gerekmektedir.