Burkina Faso’ya ziyaret gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Tenkodogo iline bağlı bir köyde yaşayan 50 aileye toplamda 100 süt keçisi hediye edecek.

WEFA, hayata geçirdiği “Gelir Temini” projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin iş sahibi olmasına vesile olmaktadır. Proje kapsamında Burkina Faso’daki ihtiyaç sahibi ailelere de destek olmak isteyen WEFA, Tenkodogo iline bağlı bir köyde ikâmet eden muhtaç ailelere küçükbaş hayvan yardımında bulunacak. Burkina Faso’da bulunan WEFA ekibi de yardım çalışmalarına katılacak.

Burkina Faso ziyaretine eşlik eden WEFA Belçika Başkanı İbrahim Ural, “Burkina Faso’nun farklı farklı bölgelerine çeşitli yardımlar ulaştırdık, ulaştırmaya da devam edeceğiz. Yardım faaliyetlerimiz kapsamında ihtiyaç sahibi aileleri de iş sahibi yapacağız. Bu bağlamda Burkina Faso’daki bir köyde yaşayan ailelere 2’şer süt keçisi hediye edeceğiz. Böylelikle aileler kimseye muhtaç olmadan kendi geçimlerini kendileri sağlayabilecek. Yardım çalışmalarımızdan toplamda 50 aile faydalanacak. Hayırseverlerimiz de diledikleri bir meblağ ile Burkina Faso’daki ihtiyaç sahibi bir ailenin iş sahibi olmasına vesile olabilirler.” dedi.

Burkina Faso’daki bir ailenin iş sahibi olmasına katkı sunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Burkina Faso 2019 Gelir Temini” yazılması gerekmektedir.