WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun Burkina Faso için hayata geçireceği okul projesine Avrupalı hayırseverden tam destek geldi. Almanya’nın Mannheim şehrinde yaşayan Ayşe Bulut okul yararına çeşitli yardım etkinlikleri gerçekleştiriyor. Bulut, aralık ayında düzenleyeceği ‘Masterclass’ isimli eğitim seminerinin de tüm gelirini Burkina Faso’daki okulun inşası için WEFA’ya bağışlayacak.

Afrika’daki yardım projelerine bir yenisini daha ekleyen WEFA, bu yıl temelini attığı Burkina Faso’daki okul inşaatına aralıksız devam ediyor.

“Afrika’da Okul Yaptırmak En Büyük Hayalimdi”

Sosyal medya üzerinden başlattığı yardım kampanyası ile okul projesine büyük destek veren Ayşe Bulut duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Çok mutluyum. WEFA vesilesiyle hayallerimi gerçekleştiriyorum. Dünyanın okuma yazma oranının en düşük olduğu Burkina Faso’daki çocuklarımız için bir ilim yuvası inşa ediliyor ve bu okulda benim de payım olacak. Afrika’da bir cami, medrese ya da okul yaptırmak en büyük hayalimdi. WEFA ile bu hayalim gerçek oluyor. Okulun ismi İngilizcede ‘mucize’ anlamına gelen ‘Miracle’ olacak.

Okul tamamlandığında açılış kurdelesini kesmeye WEFA ekibi ile beraber ben de gideceğim. Şimdiden çok heyecanlıyım. Afrikalı çocuklarımız eğitimden mahrum olmayacaklar, okul derslerinin yanı sıra kendi kültürlerini, millî değerlerini de öğrenecekler. Böylesi anlamlı bir projede yer almak benim için bir mucize.”

İlk olarak sosyal medya üzerinden takipçilerine WEFA’nın Burkina Faso’daki okul projesini tanıttığını belirten Bulut, “Sosyal medyadan başlattığım yardım kampanyasına takipçilerim de büyük destek verdi. ‘Team Ayşe’ olarak tüm hayırsever takipçilerime, bana maddi ve manevi destek veren herkese çok teşekkür ederim. Bu yolda yalnız olmadığımı bilmek benim en büyük motivasyonum.” dedi.

Bulut okul projesi için yaptığı yardım faaliyetlerinden şu şekilde bahsetti: “Okul yararına pek çok yardım etkinliği düzenledim ve düzenlemeye de devam ediyorum. Her biri o kadar bereketli geçti ki motivasyonum, heyecanım daha da arttı. Şimdi ise farklı bir yardım etkinliği gerçekleştireceğim. Profesyonel mesleğimle ilgili bir eğitim semineri olacak. 15 Aralık tarihinde Mannheim’da ‘Masterclass’ isimli bir  eğitim semineri organize ediyorum ve buradan elde edilen tüm geliri Burkina Faso’daki okul için WEFA’ya bağışlayacağım.

Sosyal medya hesabımdan bu yardım etkinliğinin de duyurusunu yaptım. Etkinlik büyük ilgi gördü. Üç gün içinde tüm yerler doldu. Almanya’nın farklı şehirlerinden olduğu gibi Fransa’dan da başvuranlar oldu. Katılımcılara aynı zamanda sertifika da takdim edilecek. İnsanlar hem ilgilendikleri konuda eğitim alabilecekler hem de Burkina Faso’daki okulun yapılmasına katkı sunmuş olacaklar. ‘Masterclass” hakkında daha fazla bilgi almak isteyenlerin 0049 17670675323 numaralı WhatsApp hattına isim ve soyisimleriyle birlikte mesaj yazmaları yeterli.”

“Burkina Faso’daki Çocuklarımız Okulla Buluşacak.”

Ayşe Bulut’a teşekkür eden WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı ise “Ayşe Hanım’ın Afrikalı çocukların eğitimi için gösterdiği gayret takdire şayan. Ayşe Hanım’ın vesilesiyle Burkina Faso’daki çocuklarımız okulla buluşacak. İlk etapta 2 katlı olarak inşa edilecek olan okulda 700 ortaokul ve lise öğrencisi eğitim alabilecek. Böylesi anlamlı bir çalışmaya vesile olan Ayşe Hanım’a buradan tekrar WEFA olarak şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Burkina Faso’nun başkenti ve en büyük ili Ouagadougou’da inşa edilen okulda 1 bilgisayar odası, 1 öğretmenler odası ve 8 sınıf yer alacak.