Yetimhane Bağış : 

Afrika’daki çocukların geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için çalışmalarına aralıksız devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da yetimhane inşa ediyor.

Yetim çocukların korunması ve hayata hazırlanmaları hususunda yetimhaneler önemli bir işleve sahipler. Bu amaçla WEFA, Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da yeni bir yetimhane açıyor. Yakın bir tarihte hizmete açılması planlan “İlyas Zeyd” isimli müessese, çeşitli nedenlerden dolayı babasını veya ebeveynlerini kaybeden çocuklar için sıcak bir yuva olacak.

Toplamda 120 yetimin barınabileceği yetimhanede ilk etapta 60 yetim kalacak.  2 katlı olarak inşa edilecek olan yetimhanede yemekhane, mutfak ve kiler de bulunacak. Yetimhanenin bir odası ise kütüphane olarak dizayn edilirken; çocukların gelişimini olumlu etkileyecek kitaplar ve eğitici setler de bu kitaplıkta yer alacak.

Hamd Evi ile WEFA Hollanda’nın büyük destek verdiği projeye WEFA Gönüllüsü Ayşe Bulut da maddi destek sağlayacak. Yetimhane Bağış :

“Yetimhanede Çocuklarımız Mutlu Olacaklar”

Aynı zamanda “Hamd Evi” isimli sivil inisiyatifin de kurucusu olan WEFA Genel Müdürü Abdulrahman Köylüoğlu duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Elbette bu yetimhane ile pek çok yetim çocuğumuzu mutlu edeceğiz. Ancak başkalarına yardım etmekle aslında kendimize iyilik yapıyoruz. Öyle ki, sahip olduklarımızın farkına varıyor ve her şey için daha çok şükrediyoruz. Bizler hayatımızda pek çok şeyi kolay elde ettiğimiz için sahip olduklarımızın kıymetini tam manasıyla bilmiyoruz. Bilhassa Afrika’daki yoksul halk her türlü zorluğa ve yokluğa rağmen bizlerden daha mutlular. Tüm bu nedenlerden dolayı şükretmemiz gerekiyor. Öyle inanıyorum ki, hayırsever kardeşlerimiz de bu projeye güçlü manada destek verecekler.”

WEFA Hollanda Başkanı Ebuzer Kılıç ise, “WEFA Hollanda olarak böylesine anlamlı bir projede yer almak bizler için gurur verici. Yetimhane, Afrika’daki yetim çocuklarımız için güvenli, sıcak bir yuva olacak. Hayırsever dostlarımızın yapacağı bağışlar sayesinde yetim çocuklarımız geleceğe umutla bakacaklar.” dedi.

Almanya’nın Mannheim şehrinde yaşayan WEFA Gönüllüsü Ayşe Bulut da şu ifadeleri kullandı: “Yetimhane, “Miracle” (Türkçe: Mucize) isimli okulumuzun hemen yanına inşa ediliyor. Afrika’daki insanlar için böylesine güzel çalışmalara vesile olmak bizleri mutlu ediyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarına takipçilerim büyük destek sundular. Bugün de çalışmalarımıza aynı duyarlılıkla yaklaşacaklarına ve destek vereceklerine inanıyorum.”

Yetimhane Bağış – Sen de Destek Ol!

İlyas Zeyd Yetimhanesinin inşasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “ProjeNo150816” yazılması gerekmektedir.