Kurulduğu günden bu yana dünya genelinde insani yardım faaliyetleri yürüten WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek. WEFA’nın 2020 kurban yardım çalışmasından Bangladeş’in Cox’s Bazar kentindeki mülteci kamplarında yaşamlarını sürdüren Arakanlı mülteciler de istifade edecekler.

WEFA bu Kurban Bayramı’nda da mazlum ve muhtaçların yanında olmaya devam ediyor. 2020 Kurban Kampanyasını 37 ülke ve bölgede gerçekleştirdiklerini ifade eden WEFA Genel Başkanı Musab Aydın yardım faaliyetlerine ilişkin olarak şu değerlendirmelerde bulundu: “WEFA olarak bugüne dek dünyanın farklı bölgelerine ulaşarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk ve bugün de gerçekleştirdiğimiz kurban yardım çalışmaları ile muhtaçların yanında olmaya devam ediyoruz.  Bu çerçevede Mynmar’ın Arakan bölgesindeki baskı ve zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan mültecilere de yardımlarımızı ulaştıracak ve böylesi özel bir zaman diliminde onların yanında olduğumuzu göstereceğiz. Bu vesileyle tüm hayırseverlerimize yardım faaliyetlerimize verdikleri muazzam destekten ötürü teşekkür ediyoruz.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın Bangladeş’teki kurban yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.