Zorlu şartlar altında yaşam mücadelesi veren mazlum ve mağdurların hayatı kış mevsiminin gelmesiyle birlikte daha da zor bir hâl alıyor.

Lübnan’da bulunan Arsal Kampı’nda çaresizliklerle mücadele eden Suriyeli mülteciler, bölgede etkili olan şiddetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle soğuktan ölme tehlikesiyle karşı karşıyalar. Sıcaklıkların – 40 dereceye kadar düştüğü Moğolistan’da, iç savaşın devam ettiği Yemen’de ve Bangladeş’teki Arakan kamplarında insanlar onlara uzanacak sıcak bir el bekliyor.

“Kimse Üşümesin” sloganıyla başlattığımız “Kış Kampanyası” ile bu sene de ihtiyaç sahiplerine soba, battaniye, odun, kömür, kışlık elbise, gıda ve zekât yardımında bulunacak, mazlum ve mağdurların daha sıcak ve daha rahat bir kış geçirmelerine vesile olacağız.

Kampanya kapsamında Türkiye’de 2.000’den fazla ilk ve ortaokul öğrencisine kaban, bot, eldiven, atkı ve bere hediye edeceğiz. Aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu Adana’daki yetimlere kışlık giysi ve bot yardımında bulunacağız.

Kış yardımları Makedonya, Moğolistan, Lübnan, Kosova, Keşmir, Pakistan, Yemen, Bangladeş ve Türkiye’de gerçekleştirilecek.

Siz de yapacağınız bağışlarla soğuk hava, fırtına, yağmur ve kar yağışı sebebiyle zor günler geçiren yoksullara, evsizlere, kimsesizlere, hastalara, mültecilere ve yetimlere sıcak bir gülüş hediye edebilirsiniz.