WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, kuruluşunun üzerinden henüz yedi yıl geçmesine rağmen bugün 70’e yakın ülkede çalışma yapan uluslararası bir kurum haline gelmiştir.

WEFA, acil yardımların yanısıra yetimhaneler, okullar, göz klinikleri, fırınlar ve sağlık ocakları gibi kalıcı projelere de ağırlık vermektedir. Ramazan ve Kurban Kampanyalarının dışında yetim kefaleti, su kuyusu ve katarak ameliyatı projelerini de başarıyla yürüten WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Birleşmiş Milletleri alt kuruluşu olan UNRWA ile de Gazze’de 3 önemli projeye imza atmıştır.

WEFA, Birleşmiş Milletler’in Ortadoğu Mültecilerine Yardım Bölümü olan UNRWA ile 2010/2011 eğitim öğretim yılının 2. döneminde Gazze’deki 18 okulda her gün toplam 18,400 öğrenciye içilebilir temiz su imkanı sunmuştur. Yine Gazze’de eğitim-sağlık projelerimiz kapsamında 2012 yılında 26 gün boyunca 1575 öğrenciye okul günlerinde yemek verilmiştir.

Sosyo-Psikokolojik destek preojelerimize bu sene Filistin’i de dahil ettik. Amaç; savaş’tan etkilenen çocuklara psikolojik destek sağlamak. Böylece hayata daha sıkı tutunacak olan çocuklar daha mutlu ve azimli olacaklar. Bu amaç ile 6 uzman eşliğinde geçtiğimiz nisan ayı boyunca 223 Gazzeli çocuğa destek olduk.