WEFA Berlin tarafından organize edilen “6 Şubat Depremi Anma Programı’nda Berlin’deki iş kadınları ve WEFA gönüllüleri bir araya geldiler.

Berlin Yunus Emre Enstitüsü’nde tertip edilen etkinlikte WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ve WEFA Berlin Müdiresi Rahiye Epli de hazır bulundu. Programa T.C. Berlin Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Fulya Yücekök’ün yanı sıra Diyanet Kadın Kolları Eyalet Birliği Başkanı Sebile Uyanık, Türkisch Deutsche Unternehmen İkinci Başkanı Serap Yılmaz ile Berlin’deki iş kadınları ve WEFA gönüllüleri de katıldı.

Deprem bölgesine giden Sebile Uyanık ve Serap Yılmaz görseller eşliğinde deprem bölgesine ilişkin izlenimlerini aktardı.

Yine deprem bölgesindeki yardım çalışmalarına katılan WEFA Berlin Müdiresi Rahiye Epli de izlenimlerini misafirlerle paylaştı.

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı programda depremde hayatını kaybedenler de anıldı.

Konuşmacılara, adlarına karanfil ağacı dikilen belgeler takdim edildi. WEFA’nın “Gelir Temini” kapsamında yürüttüğü bu projede karanfiller satılıp yoksul ülkelerde gelir temini olarak kullanılmaktadır.

Sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen etkinlikten memnun ayrılan misafirler, böylesi anlamlı bir organizasyon için WEFA’ya teşekkür ettiler.