WEFA İnsani Yardım Organizasyonu’nun geleneksel olarak yaptığı yetim buluşmalarının beşincisi bu sene Belçika’da gerçekleştirildi. 5.Yetim Buluşması’na Düzce Milletvekili Sayın Osman Çakır, Brüksel Başkonsolosu Sayın Ali Barış Ulusoy, basın mensupları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, Türkiye ve Avrupa’dan sanatçılar ve geniş bir halk kitlesi katıldı.

Belçika/Verviers Orhan Gazi Camii’nin salonunda yapılan proğramın sunuculuğunu Türkiye’den Sezgin Maden yaptı. Altın Çocuklar Ekibi ve Urfalı Çocuklar Klübü’nün sahne aldığı Yetim Buluşması’na ayrıca sanatçı Hasan Dursun ve Geeflow ile Mehter Takımı’da renk kattı.

 

WEFA’nın organize ettiği 5.Yetim Buluşması çerçevesinde Belçika/Verviers sokaklarında yürüyen ve şehir meydanında bir konser veren Hollanda Mehter Takımı’na ilgi yoğun oldu. Verviersliler ilk defa böyle bir organize yapıldığını ve ilk kez bir mehter takımının şehir meydanında konser verdiğini söylediler.

 

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, bu muhteşem proğramla Belçika’daki çalışmalarına start vermiş oldu. Bizi bağırlarına basan Belçikalı hayırseverlere de ayrıca teşekkür ediyoruz.