Batı Karadeniz’de şiddetli yağışlar sel ve heyelana neden oldu. Can kaybının yanı sıra çok sayıda ev ve iş yeri ise sular altında kaldı. WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölgeye yönelik “Acil Yardım” kampanyası başlattı.

 

Bartın, Sinop ve Kastamonu’da etkili olan şiddetli sağanak yağış sel felaketine neden oldu. Bölgede, aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanda can kaybı da yaşandı. Yaşanan bu felaketin ardından WEFA, bölgeye yönelik “Acil Yardım” kampanyası başlattı. Bölgeyi etkileyen selin geride bıraktığı hasarı azaltmak ve mağdurlara destek olmak için kolları sıvayan WEFA, kriz bölgesine ilk olarak acil ihtiyaç malzemeleri ulaştıracak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Batı Karadeniz’e yönelik başlatılan yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Batı Karadeniz Sel” yazılması gerekmektedir.

ALTRUJA-PAGE-S5VU-TR