Kış yardımları kapsamında Bangladeş’e ziyaret gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Bangladeş’teki yetimhanelerde kalan yetimleri ziyaret etti.

13-20 Ocak tarihleri arasında Bangladeş’te bulunan WEFA ekibi program kapsamında Dakka Dar’ul İman Yetimhanesi ile Gazipur Yetimhanesine ziyaret gerçekleştirdi. WEFA ekibinde bulunan Hasan Özdemir ile Abdullah Şahin Vidin yetimhanede kalan yetimlerle yakından ilgilendiler.

Ziyaret sonrası duygularını aktaran Vidin, “Yetim çocuklarımızla beraber eğlenceli vakit geçirdik. Futbol, voleybol, kriket gibi daha pek çok oyun oynadık. Birlikte ilahiler söyledik. Uzun uzun sohbetler ettik. Onlar için götürdüğümüz yiyecekleri bize de ikram edip bizimle paylaştılar. Yüce gönüllü çocuklar vardı karşımızda. Onlardan ayrılmak bize çok ağır geldi.” ifadelerini kullandı.

“Yine yetimlerimizle birlikte olmanın mutluluğu vardı içimde.” diyen Özdemir ise “Kendi çocuğumuz gibi ilgilendik masum yavrularımızla. Sıcak ve samimi bir atmosferde yetimlerimizle birlikte yemek yedik. Anne ve babaları olmadığı için nazlanacak kimseleri de yoktur diye düşündüm ve her bir yetimimizin ağzına lokmaları ben uzattım. Çok mutlu oldular. Onları mutlu gördükçe ben daha da mutlu oldum. Ayrılık vakti hem yetim çocuklarımız hem de bizler için çok zordu.” dedi.