Bangladeş’in başkenti Dakka’da yetimhane inşa eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yetimhanenin ikinci katını inşa etmek üzere yeni bir çalışma başlattı.

Hayata geçirdiği kalıcı eserlerle bölge halkının daima yanında olan WEFA, Bangladeş’te 2019 yılında hizmete açtığı WEFA Yetimhanesinin kapasitesini büyütmek amacıyla çalışmalarına hız verdi.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Kurulduğumuz günden bu zamana kadar yetim çocuklara yönelik çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştiriyor, onların geleceğe güvenle bakmalarına vesile oluyoruz. Bu bağlamda bilhassa Asya ve Afrika’da inşa ettiğimiz yetimhanelerle çocuklarımızın aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetişmesine olanak sağlıyoruz. 2014 yılında Bangladeş’in Dakka şehrinde üç katlı WEFA Yetimhanesini yapmak üzere çalışma başlattık ve 2015 yılında yetimhanemizin temelini attık. 2019 yılında ise WEFA Yetimhanesinin 1. katını tamamlayarak hizmete açtık. 1.150 metrekare alan üzerinde inşa ettiğimiz yetimhanemizde yatakhane, yemekhane, mutfak, misafir odası, öğretmenler odası ve kütüphane de bulunmaktadır.”

“Daha Fazla Yetim Yavrumuzu Şefkat Şemsiyemiz Altına Almak En Büyük Gayemiz.”

Yetim çocukların eğitimine ayrı bir önem verdiklerini belirten Bakıcı,

“Hâlihazırda 45 erkek yetim çocuğumuzun kaldığı yetimhanede İslami ilimlerin yanı sıra çocukların okul derslerine destek olacak etüt çalışmaları da yapılmaktadır. Çocuklarımızın hem donanımlı birey olmaları hem de bulundukları topluma faydalı olabilmeleri için çeşitli imkânlar oluşturuyoruz. Daha fazla yetim yavrumuzu şefkat şemsiyemiz altına almak en büyük gayemiz. Bu bağlamda yetimhanemizin 2. katını da yakın zamanda tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Bangladeş’teki WEFA Yetimhanesinin ikinci katının yapılmasına katkı sunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de güvenli ve hızlı bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

Bangladeş – WEFA Yetimhanesi 2.Kat İnşaatı

Bağış Aksiyonu

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!
ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

Bangladeş – WEFA Yetimhanesi 2.Kat İnşaatı

Çoklu Bağış- Shop

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!