Bangladeş’te yetimhane inşaatına başlayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu senenin mayıs ayında açılması planlanan yetimhane 100 yetime daha sıcak yuva olacak.

Yetim çocukları kendi topraklarından, kültürlerinden koparmadan; aklen, ruhen ve fiziken sağlıklı bir şekilde yetiştirmeyi hedefleyen WEFA bu amaçlar doğrultusunda yetimhaneler inşa etmeye  devam ediyor. Dünyanın en fakir ülkelerinin başında gelen Bangladeş’te yetimhane inşaatına başlayan WEFA, yetimhanenin tamamlanması hâlinde 100 yetimi daha şefkat şemsiyesi altına alacak. Bin 142 metrekare alana sahip yetimhanede mescit, yatakhane, sınıf, kütüphane, mutfak, idari odası, bilgisayar odası ile tuvalet ve banyo bölümleri yer alacak. Erkek çocukların kalacağı yetimhanede yetimlerin eğitim, gıda, sağlık, kıyafet ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler de verilecek. Yetimhanenin mayıs ayında açılması planlanıyor.

Yetim Sponsorluğu

WEFA 16 ülkede 2 bini aşkın yetimin her ay düzenli bakımını üstlenip; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek vermektedir.