WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, “İyilik Her Kapıyı Açar” sloganıyla sürdürdüğü Ramazan Kampanyası çerçevesinde Balkanlar’da da kumanya dağıtımları ve iftar yemekleri gerçekleştiriyor.

Bosna ve Arnavutluk’da içerisinde kuru gıdalar bulunan kumanya paketleri dağıtan WEFA, aynı zamanda toplu iftar yemekleri de veriyor.

 

WEFA Bosna ve Arnavutluk’da

 

WEFA Bosna ve Arnavutluk’da uzun süredir insani yardım çalışmalarını devam ettiriyor. En son Genel Başkanımızın Bosna ziyaretinde partner kurum İstanbul Kültür Merkezi ile birlikte farklı projeleri hayata geçirme konusunda görüş alış verişinde bulunulmuştu. WEFA’nın Bosna’daki bir diğer partner kurumu olan Emmaus’un yöneticileri de WEFA Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirmişlerdi. WEFA, Bosna’da Ramazan ve Kurban Kampanyaları’nın dışında yetim çalışması da yapmaktadır.

 

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Arnavutluk’daki partner kurumu Alsar Vakfı ile de Ramazan Kampanyası, Kurban Kampanyası, yetim sponsorluğu ve kırtasiye yardımları yapmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılan Yetim Buluşması’na WEFA’dan iki arkadaşımız katılmış ve yetim ailelerini evlerinde ziyaret ederek yardım dağıtımında bulunmuşlardı.