Kış Kampanyası” kapsamında Makedonya ve Kosova’ya ziyaret gerçekleştiren WEFA Genel Başkanı bölgedeki kış yardımlarına katıldı.

WEFA, 2018 yılının aralık ayında başlattığı “Kış Kampanyası”na aralıksız devam ediyor. Makedonya’nın başkenti Üsküp ve Kosova’nın Prizren ilçesinde gerçekleştirilen kış yardımlarına WEFA Genel Başkanı Musab Aydın da eşlik etti.

“Her sene gerçekleştirdiğimiz ‘Kış Kampanyası’ ile mazlum ve mağdur kardeşlerimize çeşitli kış yardımları ulaştırıyoruz.” diyen Aydın, “Kış mevsiminin en sert geçtiği yerlerde kış yardımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Başta çocuklar olmak üzere hastaların, yaşlıların, mültecilerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak bir kış geçirmeleri için çalışıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Kış yardımları kapsamında Balkanlara ziyaret gerçekleştirdiğinden bahseden Aydın, “Makedonya’nın başkenti Üsküp ve Kosova’nın Prizren şehrindeki kardeşlerimize soba, odun, kışlık elbise, battaniye ve zekât yardımında bulunduk. Kardeşlerimizin sıkıntılarını dinledik, onlarla hasbihâl ettik. Kış yardımlarımızla yine mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yuvalarının ısınmasına vesile olduk. Öte yandan kış yardımlarımıza YemenTürkiyeMoğolistan, Lübnan, Keşmir, Pakistan ve Bangladeş’te de devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

WEFA’nın “Kış Kampanyası” 28 Şubat’a kadar devam edecek.

“Kış Kampanyası”na destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.