Balkanlar’a kış yardımı çerçevesinde Arnavutluk’a gitmeye hazırlanan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli kışlık malzeme yardımında bulunacak. WEFA ekibi yarın Arnavutluk’a doğru yola çıkacak.

Arnavutluk, Balkan ülkelerinin en küçüğü. Ülkenin kıyı kesimlerinde ılık bir hava hâkim iken, içerideki dağlık bölgelerde ise sert ve soğuk iklim etkisini göstermektedir. Her sene gerçekleştirdiği kış yardımı çalışmaları kapsamında Balkanlar’a yardım malzemesi ulaştıran WEFA, bu kış da Arnavutluk’taki muhtaçları unutmadı. WEFA ekibi 2020/21 kış yardımı çalışmaları çerçevesinde yarın Arnavutluk’a doğru yola çıkacak.

WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu yolculuk öncesi şu sözlerle anlatıyor duygularını:

“Bu kış da ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi mutlu etmek üzere yola koyuluyoruz. Yoğun bir program bizi bekliyor. İhtiyaç sahibi ailelere soba ve battaniye dağıtacağız. Hayırseverlerin kurumumuza emanet ettiği zekât bağışlarını da sahiplerine ulaştıracağız. Öte yandan yetim çocuklarımızla bir araya gelecek; “Yetim Hamiliği” sistemiyle hayırseverlerin destek verdiği yetimlere harçlıklarını teslim edeceğiz. Bu nedenle oldukça heyecanlıyız.”

Arnavutluk ekibinde yer alan WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Abdulmuttalip Fidan da şu ifadeleri kullandı:

“Yetim çocuklarımızı mutlu etmek üzere yarın yola çıkıyoruz. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Kış mevsiminin zorlu şartlarıyla mücadele eden ihtiyaç sahiplerinin bu kış da yanında olacağız.”

WEFA İsviçre Başkanı Orhan Şahin de Arnavutluk’a gidenlerden. 2019/2020 kış yardımları kapsamında geçen kış da Balkanlar’a gittiğini söyleyen Şahin,

“Maddi imkânsızlıklar yüzünden evine soba ve yakacak alamayan nice insanlar var. WEFA olarak bizler hayırseverlerin de destekleriyle muhtaç ailelere çeşitli yardımlar ulaştıracak; onların sıcak bir kış geçirmesine vesile olacağız.” dedi.

Balkanlar’a Kış Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Balkanlar’a kış yardımında bulunmak isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo