Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşan WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, çalışmalarını tamamladı. Yardımlar kapı kapı dolaşarak, titizlikle dağıtıldı.

Avrupa‘daki hayırseverlerin bağışlarını dünyanın farklı coğrafyalarına ulaştıran WEFA, bu yıl Ramazan bereketini Türkiye ile birlikte toplam 30 ülke ve bölgede onbinlerce insanla paylaştı.

Bölgelerde ihtiyaca göre kumanya dağıtımı, iftar organizasyonları ve zekat-sadaka bağışı bir dizi yardım faaliyeti gerçekleştirdi.

 

Hayata geçirilen projeler arasında kriz ve doğal afet bölgelerinde, acil yardım çalışmaları, günlük sıcak yemek dağıtımı, yetim çocuklara yönelik yardımlar; kronik açlık ve yoksullukla mücadele eden bölgelerde ise gıda ve bayramlık kıyafet yardımlarının yanı sıra kalıcı projeler kapsamında yetimhane ve su kuyusuna yönelik çalışmalar yer aldı.

Ramazan Kampanyası yapılan ülke ve bölgeler

2013 Ramazan Kampanyası’nda WEFA Burkina Faso, Kenya, Madagaskar, Mali, Moritanya, Ruanda, Somali,Sudan, Tanzanya, Togo, Zimbabve, Arakan, Endonezya, Kamboçya, Keşmir, Nepal, Pakistan, Tayland/Patani, Sri Lanka, Vietnam, Kazakistan, Rusya, Arnavutluk, Bosna, Kosova, Lübnan, Kolombiya, Peru, Avusturya ve Türkiye olmak üzere 30 ülke ve bölgede çalışma yapmıştır.

 

Hayırseverlere selam ve dualar

 

Ramazan Kampanyası yaptığımız tüm ülke ve bölgelerdeki muhtaç insanlardan; dul ve yetimlerden Avrupa’daki hayırseverlere selam ve dualar getirdik. Onların adına ve Kurumumuz adına sizlere teşekkür ediyoruz. Bağışlarınızı ve Ramazan boyunca yaptığınız ibadetleri Allah kabul buyursun.