2006 yılında kurulan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu zamana kadar 70 ülke ve bölgeye insani yardım ulaştırmış; din, dil, ırk, renk, bölge farkı gözetmeksizin daima mazlum ve mağdurun yanında yer almıştır.

WEFA, muhtaç insanların her türlü ihtiyacını giderme noktasında çeşitli yardım çalışmaları yürütürken, gıdadan barınmaya, eğitimden sağlığa kadar her alanda projeler gerçekleştirmekte ve geliştirmektedir.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Alman Vergi Dairesi kararı ile “yardım toplama konusunda sürekli izne sahip” olurken, WEFA’ya “kamu yararına çalışan dernek” (Alm. gemeinnützige Organization) statüsü verilmiştir.

Böylelikle hayırseverler WEFA’ya yaptıkları nakdi bağışlarını vergi matrahından düşmektedirler. Bu işlem için öncesinde bağışçıların WEFA’dan “Bağış Belgesi” (Alm. Spendenbescheinigung) talep etmeleri gerekmektedir.

Web sitemizde yer alan form online ortamda “Bağış Belgesi” talep formunuzu oluşturabilmeniz için hazırlanmıştır. Formu doldurduktan sonra sayfanın altında yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak talebinizi kolayca iletebilirsiniz.

Bağışçılarımız 2016, 2017 ve 2018 yılları için “Bağış Belgesi” talebinde bulunabilirler.

Almanya merkezli olan WEFA, sadece Almanya’daki bağışçılarına “Bağış Belgesi” sunmaktadır.

FORMU DOLDURMAK İÇİN