2006 yılında kurulan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu zamana kadar 70 ülke ve bölgeye insani yardım ulaştırmış; din, dil, ırk, renk, bölge farkı gözetmeksizin daima mazlum ve mağdurun yanında yer almıştır.

WEFA, muhtaç insanların her türlü ihtiyacını giderme noktasında çeşitli yardım çalışmaları yürütürken, gıdadan barınmaya, eğitimden sağlığa kadar her alanda projeler gerçekleştirmekte ve geliştirmektedir.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Alman Vergi Dairesi kararı ile “yardım toplama konusunda sürekli izne sahip” olurken, WEFA’ya “kamu yararına çalışan dernek” (Alm. “gemeinnützige Organisation”) statüsü verilmiştir.

Böylelikle hayırseverler WEFA’ya yaptıkları nakdi bağışlarını vergi matrahından düşmektedirler. Bu işlem için öncesinde bağışçıların WEFA’dan “Bağış Belgesi” (Alm. “Spendenbescheinigung”) talep etmeleri gerekmektedir.

Bağışçılarımız 2020 yılı ve öncesi için “Bağış Belgesi” (Alm. “Spendenbescheinigung”) talebinde bulunabilirler.

Almanya merkezli olan WEFA, sadece Almanya’daki bağışçılarına “Bağış Belgesi” sunmaktadır.

50 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 4. maddesi uyarınca 300 Euro’yu geçmeyen bağışlarda bağış makbuzunu veya havale işlem belgesini ilgili daireye ibraz etmek yeterlidir.

Web sitemizde yer alan form online ortamda “Bağış Belgesi” talebinde bulunabilmeniz için hazırlanmıştır. Formu doldurduktan sonra sayfanın altında yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak talebinizi kolayca iletebilirsiniz.