Bosnalı Mia evin tek çocuğu. Annesi, büyükbabası ve büyükannesi ile birlikte yaşayan Mia, babası vefat ettiğinde daha iki aylıkmış. Babasına dair hiçbir şey hatırlamayan Mia’nın hep bir yanı eksik kalmış. Baba şefkatinden mahrum büyüyen Mia, en çok annesinin yanındayken mutlu. En büyük hayali annesinin sağlığına kavuşması ve annesinin hep yanında olması. Kocaman yürekli Mia’nın kendinde en beğendiği özelliği ise sabırlı ve samimi oluşu.

Okulunda başarılı bir öğrenci olan Mia’nın en büyük hobisi üç yıldır yaptığı ritmik jimnastik. Bosna Hersek’te ve uluslararası yarışmalarda bu alanda 30’a yakın madalyası var. Mia’nın başarısı bununla da kalmamış ve 2015 yılında “Visoko Belediyesi’nin spor umudu” olarak seçilmiş.

Dünyadaki iyi insanların varlığından WEFA ile haberdar olduğunu söyleyen Mia, WEFA’nın kendisine her zaman yardım ettiğini, kırtasiye malzemeleri ile çeşitli hediyeler verdiğini büyük bir sevinçle anlatıyor. O daha 9 yaşında ve 3. sınıfa gidiyor. Büyüdüğünde doktor olmak istediğini heyecanla söyleyen Mia herkese yardım edeceğini ve hep iyi bir insan olacağını yüzündeki kocaman bir gülümsemeyle anlatıyor.

Işıl ışıl bakan gözlerle diğer çocuklara bir de mesaj gönderiyor Mia, “Her zaman mutlu olun ve Allah’ın size sundukları için hep şükredin.”

 

Yazan: Ayşegül Bunsuz