Ramazanda yoksul Müslümanlara destek olmak isteyen Avrupalı hayırseverler hayır iftarı ile bir araya geldi.

Almanya’da yaşayan WEFA Heilbronn Temsilcisi Sevim Bilekkaya tarafından düzenlenen hayır iftarına hayırseverlerin ilgisi yoğun oldu. 170 kişinin katıldığı programa WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şerafetin İmatoğlu ile WEFA’nın Elsenfeld ve Stadtallendorf temsilcileri de katıldı.

Program sonrası açıklama yapan Bilekkaya, Ramazan ayı gelince insan yoksulları, yetimleri daha fazla düşünüyor. Bizlerin iftar sofrasında herşey var. Ama o kardeşlerimiz bunlardan mahrum. Onlar bizim sahip olduğumuz imkânlara sahip değiller. Peygamber Efendimiz ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ buyurmuş. Bizler bilhassa ramazan ayında bu bilinçle hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bu akşam kurduğumuz iftar sofralarımız mağdur ve mazlum kardeşlerimiz için umut oldu. Hayırseverlerin bugün verdiği bağışlarla yoksul ailelere kumanya alınacak. Kumanya bağışlarımız WEFA aracılığıyla dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Bu anlamlı günde beni yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen herkese tekrar teşekkür ederim.” dedi.

“Sevim Teyzemiz bizim iyilik elçimiz.” diyen WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu da “Sevim Teyzemiz bu zamana kadar yaptığı birbirinden kıymetli hayır çalışmalarıyla yetimlerin âdeta annesi oldu. Kendini yetimlere, mazlum ve mağdurlara adamış örnek bir şahsiyet. Bu anlamlı organizasyon için Sevim Teyzemize tekrardan teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ramazan yardımlarını bu sene 34 ülke ve bölgede gerçekleştiren WEFA, bu ramazanda 8.000 yoksul aileye kumanya ulaştırmayı hedefliyor.