2022 Ramazan yardımları çerçevesinde “Avrupa’da Vefalı Sofralar” sloganı altında yeni bir çalışma başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bağışçılarını ziyaret etti.

“Avrupa’da Vefalı Sofralar” sloganıyla yeni bir çalışma başlatan WEFA, bağışçılarına ziyaret gerçekleştiriyor. Bu kapsamda WEFA, ilk olarak Almanya’da yaşayan Zehra ve Mehmet Tahmazoğlu Ailesini ziyaret etti. Ziyarette WEFA Genel Başkanı Musab Aydın’ın yanı sıra WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu ve WEFA Tanıtım ve Medya Birimi Sorumlusu Ayşegül Bunsuz da hazır bulundu. Ziyaret sonrası bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Ramazan ayında WEFA olarak dünyanın dört bir yanında iftar sofraları kuruyor, ihtiyaç sahiplerimize hayırseverlerimizin bağışlarını ulaştırıyoruz. Bu bağlamda istedik ki Avrupa’daki hayırseverlerimizle de ‘Avrupa’da Vefalı Sofralar’ çalışmamız kapsamında bir araya gelelim; onlarla hasbihâl edelim ve şeffaf bir şekilde bağışçılarımıza çalışmalarımızdan bahsedelim. Bu vesileyle ilk olarak Tahmazoğlu Ailesini ziyaret ettik. 11 yıldan beri Arnavutluk’taki yetim çocuğumuza hamilik yapan Tahmazoğlu Ailesine WEFA olarak biz de ufak bir sürpriz hazırladık ve yetimi ile canlı bağlantı yaptık. Yetimi ile video konferans yoluyla görüşmesini sağladık. Hem misafirperverliklerinden ötürü hem de yardım çalışmalarımıza verdikleri destekten dolayı Tahmazoğlu Ailesine WEFA olarak bir kez daha teşekkür etmek isterim.”

İkinci ev ziyareti olarak ise Sevgi ve Önder Şahin Ailesine gittiklerini belirten WEFA Genel Başkanı Musab Aydın sözlerini şöyle devam ettirdi:

“2006 yılından beri WEFA olarak 70’e yakın ülkede hem hayırseverlerimizin hem de gönüllülerimizin desteğiyle çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. ‘İnsan insana emanettir’ sloganıyla yardım çalışmalarımıza büyük destek veren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin’in ailesine teşekkür ziyareti gerçekleştirdik. Şahin Ailesi’ne de destekleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.”