Türkiye’deki yardım çalışmalarını Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Artvin’deki ailelere gıda, zekât ve alışveriş kartı yardımında bulundu.

Her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımında bulunan WEFA, Artvin’deki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar ulaştırdı. Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde 500 aileye alışveriş kartı verilirken, 100 aileye de gıda paketi dağıtıldı. Bununla birlikte ailelere zekât yardımı da yapıldı. Artvin’deki yardım çalışmalarına WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Yenigün ile Metin Çangır’ın yanı sıra WEFA Türkiye Genel Sekreteri Cumali Keleş ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri de katıldı.

2021 Ramazan yardımları kapsamında Türkiye’deki ailelere yardım ulaştıran WEFA, bu yıl Sakarya, İstanbul, Diyarbakır, Siirt, İzmir, Aydın, Manisa, Artvin, Rize, Ordu, Denizli, Uşak olmak üzere toplamda 12 ilde ramazan yardım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen yardım çalışmaları kapsamında 6.050 aileye alışveriş kartı ve 2.100 aileye de kumanya dağıtımı yapılması planlanıyor.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo