Ramazan yardımları kapsamında Lübnan’da bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Suriyeli mültecilerin yoğunlukta yaşadığı Arsal Kampı’nda zekât ve kumanya yardımında bulundu.

Ramazan ayının gelmesiye faaliyetlerini hızlandıran WEFA, Lübnan’daki mültecileri de unutmadı. Ramazan yardımlarını gerçekleştirmek üzere Lübnan’da bulunan WEFA ekibi, Arsal Kampı’nda kalan mültecileri de ziyaret etti. WEFA gönüllülerinden İsmail Başer ve Asalettin Soylu da Lübnan’daki yardım çalışmalarına katıldı.

Kamptaki dağıtımlarla ilgili bilgi veren Başer, Arsal Kampı’ndaki mültecilerin durumu içler acısı. İnsanlar çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşamaya çalışıyorlar. Dışarıdan gelen yardımlarla ayakta kalmaya çabalayan mülteciler her türlü yokluğa rağmen inançlarından ödün vermiyorlar. WEFA olarak bizler de kamptaki kardeşlerimize kumanya ve zekât yardımında bulunduk. Bir nebze de olsa gıda sıkıntılarını gidermek istedik.“ ifadelerini kaydetti.

Soylu ise, Buradaki kardeşlerimiz su, yemek, barınma gibi en temel ihtiyaçlardan mahrumlar. Yokluğa rağmen hayata tutunmaya çalışıyorlar. Bizler de WEFA olarak buradaki kardeşlerimizi ramazan ayında da yalnız bırakmak istemedik. Buradaki yardım çalışmalarımız yarına kadar devam edecek.“ dedi.

Suriyeli mültecilerin yoğunlukta yaşadığı Arsal Kampı, 2 bin rakımıyla Lübnan’ın en yüksek bölgesi.

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir. Öte yandan ilgililer, online-chat üzerinden canlı olarak WEFA ile irtibata geçebilir ve rahatça sorularını yöneltebilirler.