Lübnan’ın Arsal Kampı’nda kalan mültecilere WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kış yardımında bulunmaya devam ediyor. Kamptaki yardım çalışmalarına WEFA Genel Başkanı da eşlik etti.

WEFA, Lübnan’ın kuzeydoğusunda mültecilerin yaşadığı Arsal Kampı’nda gıda paketi, battaniye, kışlık giysi, mazot ve sünger yatak yardımında bulundu.

Kış yardımları kapsamında Arsal Kampı’na ziyaret gerçekleştiren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın da kamptaki yardım çalışmalarına katıldı.

Arsal Kampı’ndaki kış yardımlarına ilişkin bilgi veren Aydın, “Burada insanlar gerçekten zor durumdalar. Dışarıdan gelen yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyorlar. İnsanlar çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veriyorlar. Kış mevsimiyle kamptakilerin hayatları daha da zorlaşmış durumda. Hava sıcaklıkları gece eksilere düşüyor. ‘Kış Kampanyası” kapsamında ocak ayında Arsal Kampı’nda yine kış yardımlarımızı gerçekleştirmiştik. Bugün de kamptaki kış yardımlarımıza devam ettik. Mülteci kardeşlerimize gıda paketi, sünger yatak, mazot, battaniye ve kışlık giysi yardımında bulunduk.” ifadelerini kullandı.

WEFA’nın “Kış Kampanyası”na destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Suriyeli mültecilerin yoğunlukta yaşadığı Arsal Kampı, 2 bin rakımıyla Lübnan’ın en yüksek bölgesi. Arsal Kampı’nda kış aylarının zor şartları altında çaresizliklerle mücadele eden Suriyeli mülteciler, bölgede etkili olan şiddetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle soğuktan ölme tehlikesiyle karşı karşıyalar. Kampta geçen senelerde soğuklar yüzünden ölümler yaşanmıştı.

Lübnan'ın kuzeydoğusunda mültecilerin yaşadığı Arsal Kampı’nda WEFA, gıda paketi, battaniye, kışlık giysi, mazot ve sünger yatak yardımında bulundu.

Lübnan'ın kuzeydoğusunda mültecilerin yaşadığı Arsal Kampı’nda WEFA, gıda paketi, battaniye, kışlık giysi, mazot ve sünger yatak yardımında bulundu.