Kurban Bayramı öncesi yetimleri sevindiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Arnavutluk’taki yetimlere bayramlıklarını şimdiden hediye etti.

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen “Yetim Buluşması”nda yetimlere bayramlık kıyafet hediye edildi. Programa WEFA Genel Başkanı Musab Aydın’ın yanı sıra ALSAR Vakfı Başkanı Mehdi Gurra, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Ali Kurt ve konsey üyeleri de katıldılar. Renkli görüntülere sahne olan programda çocukların dans gösterileri izleyicilerden tam not aldı.

WEFA Genel Başkanı Aydın, “Bu anlamlı organizasyonda yetim yavrularımızı ve annelerini ağırladık. Yetimlerimizle, masum çocuklarımızla yeniden bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti. Kurban Bayramı’na mutlu girsinler diye çocuklarımıza bayramlıklarını şimdiden hediye ettik. Yavrularımızın tebessümüne vesile olduk. Toplamda 136 yavrumuza bayramlık giysi verdik.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın farklı yerlerindeki yetim çocuklara da bayramlık hediye edeceklerini söyleyen Aydın, “Her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da çocuklarımızın yüzünü güldürmek istedik. Bu seneki kurban yardımlarımız kapsamında 5.000 yetim yavrumuza bayramlık yardımında bulunacağız.” dedi.

Yetim Sponsorluğu” projesi kapsamında Arnavutluk’taki yetimlere hamilik yapan WEFA, program kapsamında 136 yetime harçlıklarını da elden teslim etti.