Arnavutluk’ta üniversite öğrencilerinin kaldığı bir kız yurdunun 1 yıllık gıda masrafını WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu karşılayacak.

WEFA, Balkanlar’a yönelik gerçekleştirilen yardım faaliyetleri kapsamında Arnavutluk’taki bir kız yurduna gıda yardımı yapacak.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta Balkanlar’ı ziyaret ettik. Partner kurumumuzla birlikte bölgede gerçekleştirebileceğimiz yeni çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirdik. Bu bağlamda Arnavutluk’ta kız öğrencilerin kaldığı bir yurda ziyaret gerçekleştirdik. Toplamda 40 üniversite öğrencisinin kaldığı yurtta 20 öğrenci yetim. Öğrencilerin ailelerinin maddi durumları oldukça kötü. Kızlarımız eğitimlerine devam edebilmeleri için dışarıdan gelecek yardıma muhtaçlar. WEFA olarak kızlarımızı yalnız bırakmak istemedik ve yurdun 1 yıllık gıda masraflarını WEFA olarak biz üstlendik. Pirinçten salçaya, peynirden şekere kadar yurda her ay düzenli olarak temel gıda malzemeleri ulaştıracağız. Başlattığımız bu anlamlı yardım çalışmamıza hayırseverlerimiz de bağışlarıyla destek verebilirler.”

Yardım kampanyası kapsamında yurda 50 kilo pirinç, 45 litre sıvı yağ, 50 kilo şeker, 60 kilo un, 50 kilo makarna, 37,5 kilo fasulye, 25 kilo margarin, 40 kilo peynir, 10 kilo tuz, 10 kutu domates salçası ulaştırılacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Arnavutluk’taki yardım çalışmasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “43118” yazmanız gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yetimlerin Kaldığı Kız Yurduna 1 Yıllık Gıda Yardımı

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!
ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!