ACİL YARDIM- ARNAVUTLUK

Balkan ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’ın 30 kilometre kuzeybatısındaki Dıraç kenti, 26 Kasım sabah 05:54’te 6.4 büyüklüğündeki depremle sarsıldı ve meydana gelen depremin şiddetiyle 51 kişi yaşamını kaybetti. Yoksul bir ülke olan Arnavutluk’un yapı niteliğinin düşük olması nedeniyle de 7.900’den fazla yapı hasar görmüş ve 6.000’e yakın kişinin evsiz kaldığı tespit edilmiştir.

Bu deprem yalnızca fiziksel hasarlar meydana getirmekle kalmamış, yakınlarını ve evlerini kaybeden binlerce insanda ağır psikolojik hasarlar bırakmıştır. Bu nedenle depremde zarar gören kardeşlerimize ulaştıracağımız yardımlar ile acılarını bir nebze de olsa gidebiliriz.

Wefa Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak, Arnavutluk’ta deprem nedeniyle zarar görerek yoksul duruma düşerek evsiz kalmış binlerce mağdura, sizlerin desteği ile, yardım eli ulaştırarak yaralarını sarmayı hedefliyoruz.

Arnavutluk’a yardım kampanyası kapsamında depremzedelere acil yardım malzemesi adı altında temel gıda, battaniye, çadır, soba ve teknik arama-kurtarma malzemeleri gönderilecektir.

ARNAVUTLUK’TAKİ DEPREMZEDELER İÇİN ACİL YARDIM KAMPANYASI

SİZLERDE BAĞIŞLARINIZ İLE DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ ULAŞTIRIN

Arnavutluk’ta meydana gelen deprem nedeniyle evleri hasar görerek bu soğuk kış günlerinde evsiz kalmış muhtaçlar için acil yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverlerimiz  wefa.org sayfası üzerinden Acil Yardım Fonu’na online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yolu ile de bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numaralarına havale yapabilirler. Açıklama kısmına PrNo520319”  ya da “Arnavutluk Acil Yardım” yazılması gerekmektedir.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.