Savina 16 yaşında. Evin en küçüğü. Babasını kaybettiğinde Savina henüz 3 yaşındaymış. Babasından özlemle bahsederken gözleri doluyor güzel Savina’nın.  Arnavutluk’ta annesi ve 2 ablasıyla beraber yaşıyor.

2011 yılından beri WEFA’nın “Yetim Sponsorluğu” projesi çerçevesinde Savina’ya her ay düzenli destek veriliyor. Lise öğrencisi Savina’nın en büyük hayali İşletme Müdürü olmak ve kendi işini kurmak. Hedefine ulaşmak için büyük bir istekle, yorulmaksızın ders çalışıyor Savina. Kitap okumak onun en sevdiği aktivite.

1,5 yıl öncesine kadar hayata umutla bağlı, neşeli, cıvıl cıvıl Savina şimdilerde ise çok üzgün. Kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

1,5 yıl önce Savina’ya Osteoid Osteoma tanısı konuldu. Osteoid Osteoma iyi huylu bir kemik tümörü ancak ağrı yapması nedeniyle oldukça ciddi bir hastalık. Savina 1,5 yıldır bilhassa geceleri çok şiddetli ağrı çekiyor. Ameliyatla ağrılarından kurtulabilecek. Ancak tedavinin yurtdışında olması gerekiyor. Tedavi masrafı ise yaklaşık 6.000 Euro.

WEFA olarak Savina’ya destek olmak ve onu bu şiddetli ağrılardan kurtarmak istiyoruz. Güzel kızımızı Almanya’da tedavi ettirerek onun hayata yeniden umutla bakmasına vesile olmak istiyoruz.

Gelin, yine birlik olalım!

Savina’ya yardım eli uzatalım.

Savina’nın hayallerinin gerçekleşmesine hep beraber vesile olalım.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Savina için başlatılan yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Arnavutluk Savina Tedavi” yazılması gerekmektedir.

SAVİNA İÇİN YARDIM KAMPANYASI

ONLINE BAĞIŞ
ONLINE BAĞIŞ