Arnavutluk Sel:

Arnavutluk’ta meydana gelen sel felaketinin ardından “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu afet bölgesinde selzedelere acil ihtiyaç malzemeleri ulaştırmaya devam ediyor.

Arnavutluk’un kuzeyinde 17 Eylül Cumartesi günü meydana gelen sel felaketinin ardından “Acil Yardım” kampanyası başlatan WEFA, selzedelere çeşitli yardımlar ulaştırdı.

Yardım çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Şu an Arnavutluk’ta afet bölgesindeyiz. Arı kovanları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar telef olmuş çok sayıda meyve ağacı da zarar görmüş. Alınan bilgiye göre selden 12 köy etkilenmiş durumda. WEFA olarak bölgeye yönelik başlattığımız yardım çalışmamız çerçevesinde selzedelere gıda paketi ve battaniye yardımında bulunduk. Bununla birlikte 200 çocuğa da çeşitli hediyeler dağıttık. Hayırseverlerimize desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Bölgede yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Arnavutluk Sel Felaketi: Nasıl Bağış Yapabilirim?

Arnavutluk’taki yardım çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “43083” yazmanız gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantı üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-GBJH-TR