Bangladeş’te yaşayan Arakanlı mültecilere kış yardımı ulaştırmak üzere WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 12 Ocak’ta Bangladeş’e gidiyor.

Myanmar ordusunun saldırıları sonucu Bangladeş’e sığınan ve kamplarda yaşam mücadelesi veren Arakanlı Müslümanlara WEFA’nın yardımları devam ediyor. Bangladeş’teki mülteci kamplarında açlık ve yoksullukla mücadele eden Arakanlı Müslümanları soğuk kış aylarında da yalnız bırakmayan WEFA, kış yardımında bulunmak ve yetimleri sevindirmek üzere 12 Ocak tarihinde Bangladeş’e ziyaret gerçekleştirecek.

Kış yardımları kapsamında Arakanlı mültecilere kışlık giysi ve battaniye yardımında bulunacak olan WEFA, Arakanlı Müslümanlara gıda yardımında da bulunacak.

WEFA ekibi, program kapsamında Bangladeş’teki yetimhaneleri de ziyaret edip yetimlere çeşitli hediyeler verecek.

Öte yandan bölgede açılan su kuyularını denetleyecek olan WEFA ekibi, yeni su kuyularının açılması için yer tespitinde bulunacak.

Bangladeş’teki Arakanlı mültecilere destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.