Myanmar’daki zulümden kaçarak Bangladeş’teki mülteci kamplarında kalan Arakanlı Müslümanları ziyaret eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu kamplarda eğitim gören çocuklara kırtasiye malzemesi dağıttı.

Bangladeş’teki Arakan kamplarında yaşayan çocukların eğitim alabilme imkânları oldukça kısıtlı. Zor şartlara rağmen Arakanlı çocuklar kamplarda eğitimlerine devam ediyorlar. Kış yardımları münasebetiyle Arakan kamplarını ziyaret eden WEFA, çocukların eğitimlerine katkı sunabilmek için çocuklara kırtasiye malzemesi hediye etti.

WEFA ekibiyle Bangladeş’e giden Hasan Özdemir ve Abdullah Şahin Vidin WEFA olarak Arakanlı çocukları yalnız bırakmadıklarını aktardılar.

“Çocuklar zulmün en büyük kurbanları.” diyen Şahin, “Yaptığımız çeşitli yardımlarla Arakanlı çocuklarımıza her alanda desteklerimizi sürdürüyor, onların geleceğe umutla bakması için gayret ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Özdemir ise, “Masum yavrularımızın yüzünün güldüğünü görmek bizlerin en büyük motivasyonu. WEFA olarak bu çocuklarımıza yardımlarımızı devam ettireceğiz.” dedi.