Bangladeş’teki Arakan kamplarında derin su kuyuları açan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yeni yapılacak dört su kuyusu için yer tespitinde bulunup çalışmalara başladı.

Su Kuyusu” projesi kapsamında Arakan kamplarında derin su kuyuları açan WEFA, binlerce Arakanlı mülteciyi temiz içme ve kullanma suyuna kavuşturmaya devam ediyor. Kış yardımları münasebetiyle Arakan kamplarını ziyaret eden WEFA ekibi, bölgede yeni açılması planlanan dört su kuyusu için de yer tespitinde bulundu. Arakanlı mültecilerin içilebilir su ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni su kuyuları için ilk kazmalar vuruldu.

WEFA ekibinde yer alan Hasan Özdemir ve Abdullah Şahin Vidin, WEFA olarak Arakanlı mültecileri yalnız bırakmadıklarını ve yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini aktardılar.

“Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var.” diyen Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler WEFA olarak senenin belli zamanlarında Bangladeş’teki Arakan kamplarını ziyaret ederek Arakanlı mültecilerin ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor ve bu yönde çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretimiz kapsamında da Arakan kamplarında yeni su kuyuları inşa etmek için ilk adımı attık ve dört yeni su kuyusu için ‘Bismillah’ diyerek ilk kazmayı vurduk. Arakanlı kardeşlerimizi temiz suyla buluşturacak olmanın mutluluğu içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Temiz suya kavuşacakları için heyecanlı olduklarını belirten Arakanlı Müslümanlar, WEFA’ya ve tüm hayırseverlere teşekkür ettiler.

2018 yılında da Arakan kamplarında dört derin su kuyusunu hizmete sunan WEFA, Arakanlı mülteciler için su kuyuları açmaya devam edecek.

Bangladeş Derin Su Kuyusu

Derinliği 200 metre olan bir su kuyusunun bedeli 4 bin Avro. Bir su kuyusu bedelinin tamamını karşılayan hayırseverler açtırdıkları su kuyusuna istedikleri ismi verebilirler. Hayırseverler aynı zamanda diledikleri bir meblağ ile bir sefere mahsus ya da aylık olarak “Bangladeş Derin Su Kuyusu Fonu”na bağış yaparak da Bangladeş’teki mülteci kamplarında su kuyularının açılmasına vesile olabilirler.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Bangladeş’teki mülteci kamplarında derin su kuyusu açtırmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.